Tikrasis alavijas - Aloe Vera

Tikrasis alavijas - Aloe Vera

Aloe Vera, arba alavijas, dažnai vadinamas stebuklingu augalu, gamtos gydytoju, gyvybės augalu.

Jis turi daug pavadinimų, išlikusių per maždaug 4000 metų, kuriuos šis puikus vaistinis augalas tarnauja žmonijos labui.

1862 m. Džordžas Ebersas pirmą kartą senoviniame Egipto papiruse, parašytame 3500 m.pr.m.e., atrado turtingą šio augalo istoriją patvirtinantį faktą. Vėliau buvo nustatyta, kad alaviją naudojo senovės kinų, indų, graikų, romėnų kultūros. Legenda byloja, jog Aristotelis įtikino Aleksandrą Didįjį užimti Sokotros salą Indijos vandenyne, kad apsirūpintų joje augusiais alavijais savo kareivių žaizdoms gydyti. Egipto karalienės Nefertitė ir Kleopatra labai vertino alaviją kaip nepakeičiamą grožio priemonę.

aloe forever living

Nors yra daugiau kaip 200 alavijo rūšių, tik keturios rūšys pasižymi gydomosiomis savybėmis. Pats vertingiausias yra Aloe Barbadensis Miller (Aloe Linne). Jis vienintelis turi teisę vadintis Aloe Vera - Tikrasis alavijas vardu.

Aloe Vera yra mėsingas augalas, panašus į kaktusą, tačiau iš tiesų tai lelijinių šeimos atstovas, giminingas svogūnams, česnakams ir šparagams. Subrendusio augalo lapų minkštimas - želė bei antžeminių dalių sulčių mišinys gali būti renkamas, konservuojamas ir išpilstomas. Gautas produktas maksimaliai panašus į natūralias augalo sultis.

Vidiniam vartojimui skirtas Aloe Vera želė gėrimas - vertingas maisto papildas. Alavijo želė gali būti sumaišoma su kitais sudedamaisiais elementais ir naudojama kaip kremas, losjonas, prausiklis ir pan.

Kad gaminys išlaikytų tinkamą poveikį, Aloe Vera turi būti pagrindinė sudedamoji produkto dalis.

Aloe Vera minkštimo sudėtyje yra mažiausiai 75 žinomos maistingosios medžiagos, kurias galima suskirstyti į grupes:

aloe forever living

Vitaminai: Alavijas turi daug vitaminų, bet svarbiausi iš jų yra antioksidantai beta karotinas (iš jo organizme gaminamas vitaminas A), vitaminas C ir E. Taip pat alavijas yra vienas iš nedaugelio augalų pasaulyje, turinčių vitamino B12.

Mineralai: magnis, manganas, cinkas, varis, chromas, kalcis, natris, kalis, geležis.

Amino rūgštys: alavijuose randamos 20 amino rūgštys iš 22, reikalingų žmogaus organizmui. Labai svarbu, kad alavijai turi visas 8 nepakeičiamas amino rūgštis, kurių žmogaus organizmas negali pasigaminti pats, todėl jos turi būti gaunamos su maistu.

Cukrūs: alavijas turi visą eilę mono- ir polisacharidų, reikalingų imuninės sistemos stirpinimui.

Virškinimo fermentai: lipazės ir proteazės - riebalų ir angliavandenių skaidymą aktyvinančios medžiagos, padedančios jas virškinti, taip pat askorboksipeptidazė - uždegiminio proceso slopinime dalyvaujantis fermentas.

Augaliniai steroliai, turintys stiprų priešuždegiminį veikimą.

Saponinai, suteikiantys stiprų antibakterinį, priešvirusinį, priešgrybelinį poveikį.

Ligninai - tai sumedėjusi medžiaga, suteikianti Aloe Vera savybę prasiskverbti giliai odą.

Antrachinonai: svarbiausi iį jų yra aloinas ir emodinas. Visi kartu antrachinonai yra vieni iš stipriausių skausmą malšinančių medžiagų, taip pat pasižymintys ir antibakterinėmis, antivirusinėmis savybėmis, vidurius laisvinančiomis savybėmis.

Salicilo rūgštis - į aspiriną panašus junginys, pasižymintis priešuždegiminėmis savybėmis ir prasiskverbiantis pro negyvus audinius.

Nėra jokių įrodymų, kad visas augalo lapas būtų veiksmingesnis, negu tik viduje esantis minkštimas. Kadangi produktų gamybai naudojamos lapo išspaudos turi būti filtruojamos, paprastai jos yra laikomos mažiau vertingomis, kadangi filtras gali sulaikyti vertingus elementus. Tačiau svarbiausia yra alavijo kokybė bei kiekis siūlomame produkte!

aloe forever living

Deja, daugelyje rinkoje siūlomų produktų, vadinamų "Aloe Vera sultimis", dažniausiai būna tik nedidelis kiekis (procentas) tikrosios alavijo želė. Jei abejojate - įsitikinkite, ar produktas turi Tarptautinės alavijo mokslinės tarybos tvirtinamąjį  antspaudą. Ši taryba yra nepriklausomas organas, kontroliuojantis alavijo produktų kokybę ir alavijo želė kiekį produktuose, savo tvirtinamuoju antspaudu žymintis tik aukštos kokybės alavijo produktus.

 

Alavijas - tarsi kokteilis, gausus maitinamųjų medžiagų ir elementų, kurių bendras poveikis ir pusiausvyra turi efektą, kurio negalima tikėtis iš atskirų elementų. Taip yra todėl, kad alavijo sudėtyje esantys elementai veikia kaip komanda, turi sinergistinį veikimą, t.y. papildo bei sustiprina vienas kito veikimą. Alavijas taip pat pasižymi adaptogeninėmis savybėmis - sustiprina nespecifinį organizmo atsparumą neigiamiems poveikiams (infekcijoms, stresui, įtemptam fiziniam ar protiniam krūviui, šalčiui, karčiui, nuovargiui ir pan.).

Dėl savo maitinamųjų ir antioksidacinių savybių Aloe Vera visų pirma apsaugo epitelio audinius, o esant jų pažeidimui - skatina gijimą. Antioksidantai kovoja su kenksmingais laisvaisiais radikalais, nestabiliais junginiais, susidarančiais medžiagų apykaitos metu bei randamais aplinkos teršaluose, ir kurie yra įvarių ligų priežastimi - cukrinio diabeto, alergijų, vėžinių susirgimų ir pan.

Didžiausias mūsų epitelis - tai oda, virškinamojo trakto, bronchų ir lytinių takų gleivinės. Tad nieko stebėtina, jog alavijas vienodai gerai tinka tiek odos priežiūrai, tiek astmos ar virškinamojo trakto uždegimų atvejais.

Alavijas naudingas ne tik turintiems sveikatos problemų. Alavijas naudingas visiems. Žmonės, naudojantys alaviją kaip maisto papildą, pasijunta geriau, jie tampa energingesni, atsparesni stresui ir infekcijoms, nesiskundžia virškinimo sistemos veikla, sausa oda ar kt.

Alavijas nėra panacėja nuo visų ligų, jis nėra stebuklingas.

"Esu įsitikinęs, kad jis tiesiogiai veikia dvi jau minėtas sritis - epitelio audinius ir imuninę sistemą. Tai pagrįsta gyvenimiškais įrodymais, kadangi tūkstančiai žmonių įvairiose pasaulio šalyse teigė apie teigiamą alavijo poveikį sprendžiant daugelį odos problemų, tokių kaip egzema, psoriazė, opos, nudegimai, spuogai ir net įkandimai. Alavijas palengvino žarnyno sutrikimus, tokius kaip kolitas, divertikulitas ir dirgliosios žarnos sindromas. Kitos būklės, kylančios dėl imuninės sistemos sutrikimų, tokios kaip artritas, astma, povirusinis nuovargio sindromas ar vilkligė, pagerėjo, reguliariai naudojant Aloe Vera želė.

Taigi, Aloe Vera vaidina papildomą vaidmenį įveikiant įvairias būkles. Tačiau labai svarbu visada pasikonsultuoti su gydytoju, jeigu kyla abejonių dėl diagnozės ar jei būklė negerėja. Savidiagnozė gali būti labai pavojinga, kadangi už nedidelės problemos gali slypėti liga." (Dr. P. Atherton)

*Paruošta pagal: Dr. Peter Atherton. The Essential Aloe Vera. Mill Enterprises, 1997.

1Komentarai

  • Avatar
   Eimantė
   Apr 8, 2018

   Sveiki, kaip atskirti vaistinį alaviją nuo paprasto? Sugalvojau išbandyti alavijo plaukų kaukę, tačiau kai perpjoviau augalo lapą - kvapas toli gražu ne "Aloe Vera" gėrimo.

Parašykite atsiliepimą

* Vardas:
* El. paštas: (Neskelbiamas)
   Tinklalapis: (Tinklalapio url su http://)
* Komentaras:
Įveskite kodą